OLSZEWSCY FIRMA BUDOWLANA S.C.

Działamy od 1989r.

Odbiory mieszkań

Odbiory techniczne mieszkań i lokali na wrocławskim rynku nieruchomości

W naszej ofercie znajduje się również wykonywanie odbiorów technicznych mieszkań we Wrocławiu (zarówno z rynku pierwotnego jak i wtórnego). Dysponujemy w tym zakresie niezbędną wiedzą, doświadczeniem, sprzętem oraz fachowcami od odbioru mieszkań.

Ocena stanu technicznego przez fachowca od odbioru mieszkania pozwoli uniknąć niepotrzebnych kosztów lub opóźnień na które są Państwo narażeni w przypadku nie odnotowania usterek podczas zakupu/odbioru mieszkania.

W przypadku odbioru mieszkania od dewelopera na terenie Wrocławia sprawdzamy zgodność stanu faktycznego z zawartą przez Państwa umową, w której powinny być wyszczególnione wszystkie elementy standardu wykończenia mieszkania.

Korzystając z naszych usług, odbioru mieszkania we Wrocławiu dokonuje uprawniony kierownik budowy z wieloletnim doświadczeniem

Procedura odbioru technicznego MIESZKANIA

Podczas odbioru mieszkania sprawdzamy:

 • wymiary pomieszczeń
 • wykonanie ścian i tynków
 • wykonanie podłóg i posadzek
 • okna, szyby, parapety, barierki
 • wykonanie drzwi wewnętrznych i zewnętrznych
 • instalację wod- kan
 • usytuowanie podejść wod-kan zgodnie z planem mieszkania
 • wentylację
 • instalację centralnego ogrzewania, grzejniki
 • rolety
 • wykonanie balkonu, tarasu i garażu
 • jakość wykonania całego mieszkania

 

Istnieje również możliwość wyceny i wykonania przez naszą firmę prac wykończeniowych w mieszkaniu.

Ceny ustalamy indywidualnie w zależności od metrażu, rodzaju wykończenia itp. Ceny odbioru technicznego mieszkania we Wrocławiu zaczynają się już od 200zł.

Odbiór trwa od 1 do 4 godzin

 

Jak krok po kroku odebrać mieszkanie?

Każdy odbiór mieszkania to nie lada wyzwanie. Trzeba mieć świadomość, na co zwrócić uwagę, aby niczego nie przeoczyć. Dlatego też, jeśli chcą Państwo wiedzieć, jak krok po kroku odebrać mieszkanie, zachęcamy do skorzystania z naszych usług - odbiór techniczny mieszkań we Wrocławiu.

Odbiór w dzień

Nawet pora dnia, w trakcie której następują odbiory mieszkań, jest ważna. Dzień to najlepszy moment na tego rodzaju czynność. Światło słoneczne bowiem powoduje, że wszystko dobrze widać. Wieczór czy deszczowa pogoda im natomiast nie sprzyjają – cienie mogą powodować, że niektóre niedoskonałości ukryją się przed wzrokiem niedoświadczonej osoby.

Co ze sobą zabrać?

Należy pamiętać, aby do odbioru technicznego wcześniej przygotować i zabrać ze sobą m.in. umowę, rzuty mieszkania oraz schematy instalacji. Każdy odbiór techniczny mieszkania służy dokładnemu sprawdzeniu, czy deweloper wywiązał się z umowy. Dodatkowo osoba wykonująca odbiór powinna mieć ze sobą zestaw profesjonalnych narzędzi takich jak łaty, poziomice, kątownik, szczelinomierz, dalmierz, anemometr, wilgotnościomierz etc. Dzięki tym narzędziom będziemy mogli sprawdzić prawidłowość wykonania mieszkania lub domu.

Protokół odbioru

Wszystkie nieścisłości powinniśmy odnotowywać w protokole odbioru mieszkania. Mogę one posłużyć od obniżenia końcowej cenę mieszkania, lub wskazania deweloperowi niezbędnych poprawek i doprowadzenia mieszkania do stanu zgodnego z umową i warunkami technicznymi.

Na co zwrócić uwagę?

Istnieje długa lista tego, na co zwrócić uwagę podczas odbioru technicznego mieszkania. Poza sprawdzeniem metrażu i standardu wykończenia koniecznie należy także sprawdzić piony i płaszczyzny ścian oraz podłóg. Tynki powinny być jednolite, natomiast drzwi i okna mają być dobre, nie powinny zacinać się przy otwieraniu lub zamykaniu itp. Co sprawdzić, jeśli odbieramy mieszkanie o ustalonym standardzie wykończenia? Przede wszystkim czy marka i rodzaj użytych materiałów są zgodne z umową. Następnie czy wszystkie deklarowane prze dewelopera parametry zostały spełnione, oraz czy nie wykorzystano tańszych materiałów niż zapisane w umowie Odbiór mieszkania od dewelopera we Wrocławiu z pomocą specjalisty to obecnie najbardziej popularne rozwiązanie pozwalające uniknąć kosztownych poprawek w trakcie remontu . Zachęcamy do skorzystania z naszych usług odbioru technicznego mieszkań na terenie Wrocławia i okolic.

KONTAKT

firma[at]olszewscy.org.pl

 

Henryk Olszewski: +48 660-488-818

 

Nasz adres:

Wrocław, ul. Bystrzycka 26

54-215 Wrocław

 

Firma budowlana Olszewscy Wrocław

 

Zobacz także: