OLSZEWSCY FIRMA BUDOWLANA S.C.

Działamy od 1989r.

Inspektor nadzoru

Prawo wymaga, aby na każdej budowie znalazł się kierownik budowy, bez którego nie można w ogóle rozpocząć prac. Z kolei inspektor nadzoru inwestorskiego może być zatrudniony przez inwestora, ale jedynie w niektórych przypadkach ustawodawca nakłada na inwestora taki obowiązek. Warto jednak rozważyć taką opcję, aby zabezpieczyć swoje interesy. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury dokładnie wskazuje rodzaj obiektów, na budowie których taka osoba musi się pojawić. Trzeba zaznaczyć, że jedna osoba nie może być jednocześnie kierownikiem budowy oraz pracować jako inspektor nadzoru, gdyż występuje wtedy sprzeczność interesów.

 

Obowiązki inspektora nadzoru

Zatrudnienie inspektora jest bardzo dobrym pomysłem, jeśli nie posiadamy dużego doświadczenia a kierownik budowy zapewniany jest przez wykonawcę. Jego praca polega przede wszystkim na pilnowaniu, aby realizacja przebiegała zgodnie z projektem oraz z tym, co znalazło się w pozwoleniu na budowę. Podstawowe obowiązki inspektora to m.in. reprezentowanie inwestora na budowie, sprawdzanie jakości prowadzonych prac, potwierdzenie faktycznie wykonanych robót oraz usunięcia wad, kontrolowanie rozliczeń oraz sprawy określone w momencie podpisywania umowy. Jak widać, wymagania wobec takiego fachowca są duże – nasze blisko trzydziestoletnie doświadczenie na wielu budowach umożliwia nam w pełni profesjonalne i skuteczne reprezentowanie inwestora na budowie.
 

Jakie uprawnienia posiada inspektor nadzoru inwestorskiego

Inspektor musi także doskonale orientować się w przepisach i znać na prawie budowlanym. Jego uprawnienia są dosyć rozległe, więc jest realnym gwarantem, że interesy inwestora będą zabezpieczone. Wynagrodzenie inspektora może się różnić w zależności od rodzaju budowy i zakresu obowiązków. Wszystkie nasze usługi opierają się na przejrzystych i jasnych zasadach, więc od razu wiadomo, jaka będzie cena oraz za co dokładnie zatrudniony inspektor będzie odpowiadał. Wiele osób zatrudnia tylko kierownika budowy, uważając, że to wystarczy, aby budowa przebiegła pomyślnie. Zdajemy sobie sprawę, że współpraca z inspektorem to dodatkowy koszt dla inwestora, jednak ze względu na jego uprawnienia i możliwości kontroli przebiegu prac, bardzo często okazuje się on niezbędny, aby realizacja została ukończona w terminie i nie posiadała żadnych wad. Każda osoba, która pragnie pełnić taką funkcję na budowie, musi posiadać uprawnienia budowlane. Daje to inwestorowi gwarancję, że o jego interesy nie będzie dbała przypadkowa osoba, ale fachowiec, który doskonale orientuje się w całym procesie budowy.

Zapraszamy do kontatku

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług – obszarem działania firmy Olszewscy S.C. jest Wrocław i okolice.


KONTAKT

firma[at]olszewscy.org.pl

 

Henryk Olszewski: +48 660-488-818

 

Nasz adres:

Wrocław, ul. Bystrzycka 26

54-215 Wrocław

 

Firma budowlana Olszewscy Wrocław

 

Zobacz także: